Wizyta w USA 1-4 października 2016

2016-10-06

6"Dziękuję niebu, że we wszystkich swoich instynktach pozostałem Polakiem."
Fryderyk Nietzsche

"Jestem Polakiem – więc całą rozległą stroną swego ducha żyję życiem Polski, Jej uczuciami i myślami, Jej potrzebami, dążeniami i aspiracjami. Im więcej nim jestem tym mniej z jej życia jest mi obce i tym silniej chcę, żeby to, co w mym przekonaniu uważam za najwyższy wyraz życia stało się własnością całego narodu."
Roman Dmowski

 

Senator Lidia Staroń, jako przedstawiciel delegacji Senatu wzięła udział w największej manifestacji polskości w Stanach Zjednoczonych - w 79. Paradzie Pułaskiego.
Podczas wizyty senatorowie złożyli także wiązanki pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City i pod Drzewem Przetrwania w miejscu ataków na World Trade Center na Manhattanie. Delegacja Senatu odbyła robocze spotkania z Polonijną Radą Konsultacyjną przy Konsulu Generalnym RP w Nowym Jorku, a także z licznymi organizacjami polonijnymi m. in.: Stowarzyszeniem Weteranów Armii Polskiej w Ameryce, Instytutem Piłsudskiego czy z polonijną instytucją finansową Polsko-Słowiańską Federalną Unią Kredytową, która wspiera filantropijnie działania polonijne, a także z licznymi przedstawicielami Polskich Szkół Dokształcających.

Więcej zdjęć w galerii.