Wygraliśmy! Już nie będą „lali wody”!

2019-04-05

Senator Lidia Staroń powstrzymała bezprawne żądania zarządu spółdzielni, a sąd już oddalił bezpodstawne pozwy przeciwko byłym członkom…

Eljasz podziekowania.pdf Adobe Acrobat Reader DC 2019 04 05 14.09.48Po interwencji Senator Lidii Staroń zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej w Mszczonowie przestał ścigać swoich byłych członków za rzekome zaległości w opłatach za ciepłą wodę sprzed… 10 lat!

Pani Anna wraz z innymi byłymi członkami spółdzielni dostali pod choinkę „prezent” w postaci pism z żądaniem zapłaty rzekomo zaległych opłat… za podgrzanie wody. Chociaż, od lat, nie byli właścicielami mieszkań!

 

 

Żądanie było tym bardziej kuriozalne, że dotyczyło okresu od… 2007 r. do momentu sprzedania lokali! Zarówno Pani Anna, jak i wszyscy byli właściciele mieszkań nie mieli żadnych długów! Mało tego! W akcie notarialnym sprzedaży wpisano nawet treść zaświadczenia ze spółdzielni o „niezaleganiu z opłatami i braku obciążeń na lokalu”! Więc jakim cudem 5 lat po sprzedaży lokalu miałby pojawić się dług? Inni tych lat mieli więcej…. Nie mówiąc o tym, że cena wody była… z sufitu, a rzekomy dług – to co najmniej kilka tys. zł! Członkowie nie mogli się z tym zgodzić i postanowili działać. Zgłosili się po pomoc do Senator Lidii Staroń.

 

Pani Senator pilnie zareagowała na rozpaczliwe wołanie o pomoc. Zawiadomiła Prokuraturę Krajową o usiłowaniu popełnienia oszustwa na szkodę byłych członków i napisała im pismo do sądu. Wygraliśmy! Śledztwo jest w toku, a Sąd już oddalił bezpodstawne pozwy Spółdzielni przeciwko byłym członkom…