Senator Lidia Staroń powstrzymała eksmisję rodziny z małym dzieckiem

2016-04-19

635457110903801792

Zapraszamy do obejrzenia reportażu pt. „Sąsiedzi” w dzisiejszym programie „Magazyn Ekspresu Reporterów” – o godz. 21:30 w TVP2.

 

 

 

 

 

 

Zdj. T. Nowociński

 

Olsztyńska Spółdzielnia po raz trzeci chce wyrzucić Panią Halinę wraz z dziećmi i 2-letnim wnukiem z mieszkania, mimo, że rodzina 1,5 roku temu spłaciła dług wobec spółdzielni i regularnie wnosi bieżące opłaty. W walce o godny byt rodzinę wspiera Senator Lidia Staroń. Dzięki pomocy prawnej rodzina nie została wyrzucona na bruk.
Niewielki dług powstał w czasie, gdy Pani Halina znalazła się w trudnej sytuacji życiowej. Jako samotna matka ze skromną pensją była jedynym żywicielem rodziny, miała na utrzymaniu troje dzieci. 1,5 roku temu całe zadłużenie zostało spłacone. Do spłaty pozostały jedynie już niewielkie odsetki, które Pani Halina reguluje w ratach. Eksmisja 5-osobowej rodziny to wręcz nieludzkie działanie zważywszy na fakt, że Pani Sobieraj w całości pokryła koszty budowy mieszkania.
Prezes spółdzielni utrzymuje, że do eksmisji rodziny dąży sąsiadka, której przeszkadzało szczekanie psa czy płacz dziecka. Piesek został oddany, a pozostali sąsiedzi jednogłośnie deklarują, że z rodziną Państwa Sobieraj łączą ich bardzo dobre stosunki sąsiedzkie. Pani Halina wraz z dziećmi przestrzega regulaminu i zasad współżycia społecznego. Policja wzywana przez sąsiadkę za rzekome zakłócanie spokoju – nie potwierdza „zarzutów” złośliwej sąsiadki.
Jak można pozbawić rodzinę mieszkania, za które w całości zapłaciła? Jak można odebrać ludziom "dach nad głową", w sytuacji, gdy nie mają żadnych długów? Czy Prezes spółdzielni może dyktować, kto ma mieszkać w danym budynku, a kto nie?
Cała rodzina żyje w strachu. Nie chce trafić do „slumsów” i oddać prezesowi spłacone przez nich mieszkanie. Chce w końcu normalnie i spokojnie żyć. Pani Senator wstrzymała nieludzką eksmisję i skutecznie pomaga w walce o sprawiedliwość…
Więcej: w dzisiejszym programie „Magazyn Ekspresu Reporterów” w reportażu pt. „Sąsiedzi” (z udziałem Pani Senator) w TVP2 o godz. 21:30.
Zapraszamy.