Komornik zawieszony w czynnościach

2015-05-02

11049447 1605233076430250 8910762867649084533 nNa skutek interwencji Poseł Lidii Staroń, Minister Sprawiedliwości zawiesił w czynnościach Jarosława Kluczkowskiego – komornika sądowego przy Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi i złożył wniosek o usunięcie go ze służby komorniczej w trybie dyscyplinarnym.

Materiał dostępny pod tym linkiem

Decyzja Ministerstwa związana jest z rażącym naruszeniem prawa w toku komorniczych egzekucji. Jedną z osób poszkodowanych jest Radosław Zaremba – rolnik, któremu zabrano ciągnik za długi… sąsiada. W tym i innych postępowaniach egzekucyjnych czynności komornika wykonywali jego zastępcy – asesorzy komorniczy. W wyniku postępowania Ministra okazało się, że komornik, tłumacząc się swoją rzekomą pracą w samorządzie komorniczym mógł "wyłudzać" zgodę prezesa sądu na ustanowienie zastępcy. Stanowi to m.in. przestępstwo z art. 231 kk.

Pierwszy wniosek do Ministra o postępowanie dyscyplinarne wobec Jarosława Kluczkowskiego Poseł Lidia Staroń złożyła w styczniu b.r. w związku ze sprawą Radosława Zaremby i Katarzyny Zasiny-Walkowskiej. Posłanka zawiadomiła także Prokuratora Generalnego, składając siedem zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez tego komornika w kolejnych postępowaniach egzekucyjnych, prowadzonych przez jego kancelarię komorniczą. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone w Prokuraturze Okręgowej w Płocku. Zarzuty postawiono już Michałowi K. – asesorowi z kancelarii Kluczkowskiego. Wydalono go także ze służby komorniczej.

Program "Blisko ludzi" w TTV