Kolejne zarzuty dla asesora komorniczego z Łodzi

2015-11-10
ciagnik10 listopada o godzinie 11:00 Prokuratura Okręgowa w Płocku postawiła kolejne zarzuty asesorowi komorniczemu z Łodzi, Michałowi K. w postępowaniu prowadzonym z zawiadomienia Poseł Lidii Staroń.
Zarzuty mają związek ze sprawami Pani Katarzyny Zasiny-Walkowskiej oraz spółki FRANCE-GOST.
Do tej pory Michał K. usłyszał zarzuty w związku z tym, że zajął i sprzedał bez licytacji ciągnik należący do Radosława Zaremby, rolnika spod Mławy – za długi… sąsiada.
Ten sam schemat działania asesor zastosował przeciwko Katarzynie Zasinie-Walkowskiej i spółce FRANCE-GOST. Zajął Pani Katarzynie trzy samochody należące do jej spółki oraz jej prywatny samochód za… długi firmy, mającej siedzibę w tym samym budynku.
Z kolei spółce FRANCE-GOST zajął samochód z powodu długów żony prezesa, mimo, że od 10 lat mieli oni rozdzielność majątkową.
We wszystkich trzech sprawach wartość zajmowanych pojazdów była rażąco zaniżana, zaś ich sprzedaż odbywała się w ekspresowym tempie – bez licytacji.
Na wniosek Poseł Lidii Staroń został zawieszony komornik i trzech asesorów tej łódzkiej kancelarii oraz toczą się wobec nich postępowania dyscyplinarne – o wydalenie z zawodu…