Gospodarstwo przejęte za wartość wadium

2015-04-14

Zrzut ekranu 2015 09 05 o 16.51.55Pan Zbigniew Parowicz przez 20 lat prowadził gospodarstwo rolne. Z powodu spadku cen zmuszony był zaciągnąć kredyt. Spłacił połowę zobowiązania, jednak nie był w stanie regularnie płacić kolejnych rat. Pewnego dnia do drzwi zapukał komornik…

Materiał dostępny pod tym linkiem

Za niewielki dług zlicytował 13 ha działkę, piętrowy dom i budynki gospodarcze, warte… pół miliona złotych. Sąd przysądził własność gospodarstwa po wpłacie… 32 tysięcy. Komornik i sąd uznał egzekucję za zakończoną, ale wierzyciel wciąż domagał się spłaty. Pan Zbigniew znalazł się w dramatycznej sytuacji. Po 3 latach zwrócił się o pomoc do Posłanki Lidii Staroń, która na podstawie dokumentów ustaliła, że do sądu nie wpłynęło… 180 tys. złotych za zlicytowane gospodarstwo, a dług cały czas rósł… Dopiero interwencja Posłanki spowodowała, że do sądu wpłynęła brakująca kwota!

Poseł Lidia Staroń wystąpiła do Rzecznika Praw Obywatelskich z wnioskiem o zajęcie się tą sprawą. Posłanka wspiera także pokrzywdzonego w walce o odszkodowanie za działania komornika i sądu.